O mně

svatební fotograf praha

Láska k fotografii se u mě projevila už v dětství a obrázky mě poté doprovázely i při mém studiu, ačkoliv se jednalo o obrázky pohyblivé. Vystudovala jsem Filmovou a Divadelní vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Moje nadšení pro fotografování ale se studiem neskončilo.  Začala jsem pracovat jako produktový fotograf ve velkoobchodu v Praze.

Po nějaké době jsem se začala více zaměřovat na lidské příběhy a snažila se je zaznamenat a uchovat. V současné době se proto věnuji především focení svateb a portrétní fotografii.

Když jsem začínala s fotografováním svateb, jezdila jsem zprvu jen jako druhý fotograf, díky čemuž jsem získala velmi cenné zkušenosti od ostatních kolegů. Některé byly pozitivní, jiné mi ukázaly, jakou cestu se vydat nechci. Pokud fotím svatbu nyní, po celou dobu prakticky neodkládám fotoaparát, abych mohla nabídnout ucelenou reportáž z celého dne, a zároveň se snažím být co nejméně nápadná a nijak nenarušovat průběh svatby. Fotím nejen důležité okamžiky obřadu, ale jsem připravená také zachytit jedinečné momenty, které ke svatbě patří. Díky tomu na mých fotografiích naleznete nejen radost, smích, dojetí, ale také nervozitu nebo obavy před obřadem či během příprav. Pokládám za důležité zachytit na svatbě i tyto momenty, díky kterým se i s odstupem několika let dokážete znovu přenést do svého svatebního dne.

S přáním dobrého světla,

Kateřina

„Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si.“  Elliott Erwitt