Novorozenecké focení – lifestyle

Fotografování novorozenců v pohodlí domova je alternativou k ateliérovému focení malých miminek. Je vhodné především pro ty, kdo chtějí zachytit vztah k miminku, emoce a projevy lásky.

Proč fotit doma?

Nejdůležitějším aspektem je fakt, že fotografie, které vzniknou u Vás doma, jsou mnohem více autentické a jsou na nich vidět reálné emoce oproti aranžovaných fotografiím z ateliéru. A protože novorozenecké focení je nejlepší uskutečnit v prvních čtyřech týdnech po narození miminka je tento způsob výhodný i pro rodiče. Nemusí se v prvních týdnech stresovat cestováním a balením. Jsou ve svém prostředí a není tedy problém v klidu a kdykoliv miminko nakojit, nakrmit nebo přebalit. To jestli jste ve stresu nebo v pohodě se totiž promítá do výsledných fotografií. A jako bonus i tatínci nebo starší sourozenci, kteří se neradi fotí, to doma zvládnou mnohem lépe než v ateliéru.

Jaké místo na focení vybrat?

Konkrétní místo focení je nejlepší zvolit tam, kde je nejvíce přirozeného denního světla. Často je to u okna nebo balkónových dveří. Může to být v ložnici, dětském pokoji nebo obýváku. Určitě není třeba se obávat, že na fotografiích bude vidět nějaká ta nedokonalost nebo nepořádek. Na fotografiích je většinou pozadí rozmazané nebo není vidět vůbec. To nejdůležitější je miminko ve vašem náručí.

Jaké fotografie vzniknout?

Během takzvaného lifestylového focení vznikají fotografie, kde je miminko nejčastěji v náručí rodičů nebo sourozenců. Většinou je na fotografiích zachycen běžný chod domácnosti a především to, jak se s miminkem mazlíte, smějete a užíváte si jeho blízkosti. Tyto momenty patří k nejúžasnějším chvílím a zachytit je na fotoaparát jinde než právě doma, nebývá snadné. Protože se snažím vyjít vstříc všem požadavkům rodičů, tak během focení většinou také vytvořím jednu scénu, kde miminko položím do deček a přikrývek nebo třeba zabalím a vložím do košíčku. Mívám s sebou také pár rekvizit a čelenek, kterými mohu miminko ozdobit. Toto aranžované focení většinou znáte z ateliéru, ale není problém ho improvizovaně vytvořit i u Vás doma. Důležité je ale to, aby miminko bylo opravdu co nejmladší (ideálně do dvou týdnů), protože starší miminka již nevydrží tak dlouho spát a není možné s nimi tak snadno manipulovat. To nejdůležitější pro mě však vždy je bezpečí a pohodlí miminka a také to, aby si focení užili i sami rodiče.

newborn-praha

Sama moc dobře vím, jak může být období šestinedělí náročné a proto nabízím tuto možnost focení. Pokud budete mít zájem o další informace, ráda Vám je poskytnu emailem nebo telefonicky. Budu se na Vás i Vaše miminko těšit. 🙂