Jak překvapit hosty a ozvláštnit svatbu

Ano, každá svatba je jiná. Ale co udělat pro to, aby ta vaše byla opravdu nezapomenutelná? Inspirujte se následujícími svatebními tipy a překvapte své hosty třeba netradiční zábavou.

FOTO: Svatební fotograf zábava kouzelník

  • Originální zasedací pořádek

Na větších svatbách často vzniká zmatek při usazení před obědem. Hosté tolik spěchali do restaurace, že si u dveří ani nevšimli zasedacího pořádku. Babičky nechali doma brýle a nevidí na cedulky napsané na stolech a někteří ani netuší, že tam nějaké cedulky jsou. Co takhle připravit netradiční označení míst pro hosty pomocí fotografií? Namísto nadepsaného jména připravte hezkou fotografii (zde dopomůže třeba Facebook), podle které host své místo bezpečně najde.

  • Pozvěte si kouzelníka

Zapomeňte na klasické kouzelnické vystoupení s kloboukem a kouzelnou hůlkou. V současné době je velice populární takzvaná mikromagie. Kouzelníci, kteří vlastně ani jako kouzelníci nevypadají, (jen tak) prochází mezi hosty a předvádí svá kouzla přímo před nimi. Věřte, že ještě dlouhou dobu po svatbě budou hosté i novomanželé marně kroutit hlavou na tím, jak to vlastně ten kouzelník udělal.

  • Obdarujte hosty

Poměrně častým zvykem je obdarovávání svatebních hostů nějakou maličkostí. Tradiční jsou malé čokolády, svatební mandle nebo lahvičky vína. Co zkusit něco ještě originálnějšího? Třeba vlastní domácí zavařeniny v malých skleničkách, propisky s vašimi vyrytými monogramy, lahvičky s medem od včelaře, odznáčky, svíčky nebo třeba kytičky v malém květináčku.

  • Jakou hudbu při příchodu nevěsty a ženicha?

Tuto otázku si budoucí novomanželé často kladou.  Právě příchod k oltáři je jen váš a vy si můžete vybrat opravdu téměř cokoliv. Už dávno neplatí, že příchod musí být pomalý a písnička tklivá a zamilovaná. Nenechte se svazovat konvencemi a zvolte prostě cokoliv, co se vám líbí. Ať už jsou to Rolling Stones, Star Wars nebo třeba Michal Tučný.

  • Koutek pro pány

Zajímavým zpestřením na svatbě bývá takzvaný sladký koutek (candy bar), ve kterém jsou často různé cupcakes, bonbóny, makronky nebo barevné dortíky. Co takhle ale připravit i něco pro pány? V pánském koutku určitě sklidí ohlas kvalitní whisky, doutníky nebo třeba dobré sýry.

  • Svatba online

Svatební stránky dnes má kdekdo. Ne každý se ale může pochlubit online reportáží ze svatby. Na Facebooku si můžete vytvořit stránku a Vaši hosté pak mohou v průběhu svatby přidávat vlastní fotografie, videa a komentovat dění. Vy pak získáte netradiční vazbu a ujistíte, co se dělo na svatbě, když jste se třeba zrovna byli s partnerem fotit. A že by hosté snad mohli být příliš zaujati svými mobilními telefony na úkor zábavy s ostatními svatebčany? Ruku na srdce, fotit stejně budou a sdílet fotografie na sociálních sítích nejspíš také, tak proč to nevyužít a nevytvořit tak moderní svatbu.

  • Půlnoční občerstvení

Blíží se půlnoc a vašim hostů dochází energie. Raut je už skoro snědený a hosté stále po něčem pokukuji? Nabídněte jim gastronomické překvapení v podobě tataráčku, mini hamburgerů nebo třeba roastbeefu. Hladové nasytí a ostatním dodá sílu na další veselí.

  • Nenechte hosty žíznit

Je to zvláštní, ale často si hosté na svatbách stěžují na to, že měli žízeň?! Tato situace nastane v případě, že se obřad koná na zámku nebo třeba na hradě, poté probíhá skupinové focení a focení novomanželů. Svatební hosté čekají (většinou ve velkém horku) na přejezd na místo hostiny. K podobné situaci může dojít i v případě, že se svatba odehrává na jednom místě a svatebčanům zatím není dovoleno jít do restaurace, protože první vchází ženich s nevěstou. A hosté už minimálně hodinu žízní. Absolvovali obřad, skupinové focení a teď ještě čekají na novomanžele. Zkuste jim čekání zpříjemnit například nějakými originálními letními drinky nebo ledovým čajem. Dobře poslouží i obyčejné karafy se studenou vodou a citronem.